NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro czy GeForce?

NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro czy GeForce?

NVIDIA Quadro i NVIDIA RTX : W tym krótkim materiale postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro

 

Stacja robocza NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro

Termin „profesjonalna stacja robocza” interpretujemy na wiele sposobów. Jednak zwykle przekłada się on na oczekiwania wysokiej jakości, doskonałej niezawodności, responsywnego wsparcia i wysokiej wydajności. Nie wspominając o najnowocześniejszej technologii, ale nie kosztem jakości i niezawodności. Oczekiwania te istnieją, ponieważ użytkownicy stacji roboczych mają na uwadze określone cele — cele, które ostatecznie są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Celem może być zaprojektowanie rewolucyjnego samochodu lub statku kosmicznego, albo stworzenie kluczowych animowanych scen w następnym przeboju kinowym. Jakość, niezawodność, wsparcie i wydajność, które definiują stację roboczą, zapewniają ten sukces. Profesjonalne serie kart NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro są tworzone, aby zapewnić wysoki poziom jakości i niezawodności oraz kompletnego wsparcia dla użytkowników tych kart. Termin „Quadro” będzie używany poniżej jako synonim profesjonalnych serii kart graficznych firmy NVIDIA.

Charakterystyka sprzętowa kart Quadro

Karty graficzne Quadro są produkowane wyłącznie przez firmę NVIDIA, podczas gdy karty GeForce są budowane i sprzedawane przez zewnętrznych dostawców w oparciu jedynie o GPU NVIDIA.
NVIDIA zapewnia stały poziom jakości kart Quadro, co jest ważne dla firm, które poszukują stabilnego, długoterminowego rozwiązania. W tym duchu karty Quadro oferują również dłuższe gwarancje, ulepszone możliwości zarządzania IT, a nawet są dostarczane ze sterownikami zaprojektowanymi z myślą o długowieczności. Zasadniczo mają wszystkie funkcje, które są niezbędne w profesjonalnym środowisku.

Zalety sprzętowe:

 • Karty NVIDIA RTX i Quadro mają więcej pamięciModele i zestawy danych stają się coraz większe. Duża pamięć na kartach RTX i Quadro umożliwia pracę z dużymi modelami, teksturami i ogromnymi zestawami danych bez utraty wydajności. Karty klasy mid-range i high-end mają moduły pamięci z korekcją błędów.

nvidia quadro pamięć ram

 • Lepsza jakość złączy PCIe

  Karty RTX i Quadro mają styki pokryte warstwą złota o grubości 0,8 mikrometra, podczas gdy karty GeForce często mają mniej niż połowę tej grubości.

 • Wsporniki do kart klasy high-end

  Wsporniki kart pozwalają poprawić pewność mocowania i stabilność, są zwykle potrzebne i używane w serwerach.

 • Starannie dobrane komponenty zapewniające wysoką niezawodność

  Aby zapewnić wysoką niezawodność i długą żywotność, komponenty kart RTX i Quadro, są starannie dobierane, np. wentylatory ale również elementy elektroniki jak oporniki czy kondensatory.

 • Długie cykle życia pozwalają na wymianę kart na całkowicie kompatybilne płyty bez konieczności zmiany sterownika lub obrazu systemu

  Typowy cykl życia kart Quadro to 3 lata i kompatybilność jest zapewniona przez cały okres użytkowania. Typowy czas życia kart GeForce wynosi od 3 do 6 miesięcy. Tylko karty Quadro są projektowane i testowane do pracy w trybie 24/7.

 • Punkty i linie z akceleracją sprzętową z wygładzaniem krawędzi

  Wiele aplikacji dla stacji roboczych, szczególnie z rynku CAD, oferuje opcję korzystania z antyaliasingu (wygładzania) punktów i linii w tzw. modelu szkieletowym lub „drutowym”. Gdy ta opcja jest włączona, krawędzie tych składników obrazu mogą być wyświetlane tak dokładnie, jak to możliwe. Bez charakterystycznego „schodkowania” widocznego na ekranie obsługiwanym przez karty Geforce.

nvidia quadro wygładzanie krawędzi

 • Sprzętowa akceleracja nakładania okien

  Podczas pracy typowe aplikacje na stacji roboczej wyświetlają wiele okien z menu lub alternatywnymi widokami komponentów lub scen. W przeciwieństwie do aplikacji konsumenckich, takich jak gry, aplikacje te często zajmują cały ekran, co skutkuje wieloma nakładającymi się oknami. W zależności od tego, jak są one obsługiwane przez sprzęt graficzny, nakładające się okna mogą zauważalnie wpłynąć na jakość obrazu i wydajność grafiki.

 • Specyficzne zadania podczas renderowania

  Karty Quadro są przeznaczone do bardzo specyficznych zadań renderowania, w takich aplikacjach jak projektowanie CAD i profesjonalne renderowanie wideo. Na przykład model szkieletowy czy obustronne renderowanie poligonów sprawia, że Quadro jest oczywistym wyborem do tego typu prac, znacznie przewyższając pod tym względem karty Geforce.

nvidia quadro specyficzne renderowanie

 • Obliczenia w podwójnej precyzji

  W przypadku złożonych obliczeń o podwójnej precyzji, takich jak te, które można znaleźć w obliczeniach naukowych i arytmetycznych, Quadro znacznie przewyższa Geforce.

 • Ekstremalna wydajność

  W przypadku najbardziej ekstremalnych zadań Quadro po prostu nie ma sobie równych. Dodatkowo karty Quadro można sparować z kartami NVIDIA Tesla, co pozwala na jednoczesną wizualizację i renderowanie, wykładniczo poprawiając wydajność.

nvidia quadro ekstremalna wydajność

 • Trwałość/Gwarancja

  Podobnie jak procesory Xeon, karty Quadro są generalnie zaprojektowane z myślą o maksymalnej trwałości i długowieczności oraz lepiej radzą sobie z rygorami codziennego, intensywnego użytkowania niż karty Geforce zorientowane na konsumenta. W rezultacie karty Quadro oferują dłuższą i solidną gwarancję.

Charakterystyka programowa kart Quadro

Podczas gdy karty GeForce są zoptymalizowane pod kątem uzyskania najwyższego FPS w grach pełnoekranowych, karty Quadro są zoptymalizowane pod kątem obsługi wielu okien z akceleracją sprzętową grafiki. Sterownik Quadro automatycznie wykrywa aplikację i używa dla niej najlepszych ustawień.

Zalety programowe:

 • Certyfikowane sterowniki do ponad 150 profesjonalnych zastosowań

  Zoptymalizowane sterowniki NVIDIA Quadro zapewniają doskonałą wydajność w profesjonalnych aplikacjach wiodących producentów oprogramowania. Dzięki współpracy z dostawcami aplikacji i rygorystycznym testom wewnętrznym, produkty Quadro są certyfikowane we wszystkich wiodących aplikacjach w każdej z branż.

 • nView Dsktop Manager

  nView Desktop Manager to aplikacja na poziomie użytkownika, która koncentruje się na zwiększeniu produktywności podczas pracy na pulpicie Windows. Desktop Manager został pierwotnie stworzony dla wieloekranowych kart graficznych, ale rozwinął się, aby ulepszyć również jednoekranowe pulpity użytkowników. Desktop Manager obsługuje zarówno konfiguracje z jednym wyświetlaczem, jak i z wieloma wyświetlaczami. Wieloma kartami graficznymi opartymi na procesorach graficznych NVIDIA.

nvidia quadro dsktop Manager

 • Tryb Mosaic

  System obsługuje wiele wyświetlaczy jako jedno zunifikowane środowisko pulpitu. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak korekcja ramki, nakładanie obrazów i rozpinanie paska zadań, można łatwo rozciągnąć dowolną aplikację z jednej stacji roboczej na maksymalnie 16 paneli lub projektorów o wysokiej rozdzielczości, bez poświęcania wydajności lub mocy.

NVIDIA RTX

 • Poczwórne buforowanie stereo

  Wiele profesjonalnych aplikacji umożliwia użytkownikom oglądanie modeli lub scen w trzech wymiarach przy użyciu wyświetlaczy stereoskopowych. Aplikacja generuje osobne obrazy z perspektywy lewego i prawego oka i oba wyświetlają się naprzemiennie. Preferowanym sposobem implementacji stereo w profesjonalnych zastosowaniach jest poczwórne buforowanie w OpenGL.

NVIDIA RTX

 • Narzędzia dla przedsiębiorstw

  NVIDIA Enterprise Management Toolkit (NVWMI) to technologia zarządzania i sterowania grafiką/wyświetlaniem. Łączy się z infrastrukturą Microsoft Windows Management Instrumentation, specyficzną dla profesjonalnych rozwiązań graficznych NVIDIA. NVWMI umożliwia tworzenie skryptów i programów, które konfigurują określone ustawienia związane z grafiką i wyświetlaniem. Wykonują zautomatyzowane zadania (np. zapisywanie profilu i używanie go do nienadzorowanej konfiguracji; systemy będą wówczas uruchamiane z tym profilem). Pobierają i wyświetlają szereg informacji związanych z profesjonalnym rozwiązaniem graficznym.

NVIDIA RTX

 

NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro czy GeForce?

Ponieważ na co dzień pracujemy na ww sprzęcie nasza konkluzja jest oczywista.

Podsumowanie:

GeForce zapewniają graczom jak najlepsze wrażenia wizualne podczas grania. Na tym skupia się NVIDIA aktualizując ich sterowniki. Tym samym sterowniki GeForce mogą nie radzić sobie tak dobrze z CAD lub podobnym profesjonalnym oprogramowaniem. Niektórzy użytkownicy porównują korzystanie z GeForce dla CAD do tykającej bomby zegarowej. Jest tak ponieważ jeśli problem wystąpi po stronie oprogramowania, GeForce raczej nie zaoferuje aktualizacji sterowników w celu naprawy problemu.

Rynek stacji roboczych ma specyficzne wymagania, które wynikają z potrzeb profesjonalnych aplikacji i środowisk użytkowników. Te funkcje mają zwykle większy wpływ na całkowity koszt nabycia i eksploatacji niż tylko uwzględnienie ceny przy wyborze rozwiązania graficznego. NVIDIA Quadro dedykujemy do wielu obliczeń naukowych i innych. Zadań związanych z analizą danych, rozwojem sztucznej inteligencji, renderowania CAD, profesjonalnej produkcji wideo, tworzenia grafiki 3D.

NVIDIA RTX i NVIDIA Quadro obejmuje 3-letnia gwarancja. Dostarczamy je z różnym zestawem akcesoriów zależnie od potrzeb. Dzięki usłudze przedłużenia gwarancji można przedłużyć gwarancję do 5 lat, oraz pozyskać zaawansowaną usługę wymiany.Udostępnij na Facebook
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux